Початок підготовки до ЗНО 2021 року



Ймовірно, немає такого учня старшої школи в Україні, якого не хвилює питання підготовки до ЗНО. Хтось ставиться до цієї події спокійно, мовляв, час ще є. Хтось з острахом – невже так скоро?! Хвилюються учні, не менш хвилюються й батьки. Дійсно, час спливає, не встигнеш озирнутися – доброго дня, пора здавати ЗНО! Тож спробуємо відповісти на актуальні питання щодо початку підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (вибір виду навчання — тема окремої статті).

Що варто знати, щоб отримати високий (прохідний) бал ЗНО-2021?

По-перше, треба чесно подивитися правді в очі і самому оцінити свої знання. Не за тими оцінками, що стоять у журналі, не для батьків, щоб їх не засмутити, а саме для себе, бо ж рідко хто буде дурити себе сам. Скоріш за все, відповідь буде не дуже весела. Але визнати свої шанси об’єктивно є обов’язковою умовою. Потім, переваривши отриману «таємну» інформацію, згадати відомий вислів давньогрецького філософа Сократа: «Я знаю, що я нічого не знаю». Оце й є ваша відправна точка для успішної здачі ЗНО.

По-друге, на момент початку підготовки до ЗНО бажано знати, який прохідний бал (з усіх наданих сертифікатів ЗНО) був на той факультет, на який ви збираєтеся вступати. Ясно, що рік від року він не однаковий, але й не дуже різниться — у межах похибки. Потім треба з’ясувати, який саме бал ЗНО з української мови та літератури є складовою прохідного бала для вступу до ВНЗ. Цю інформацію отримати важче, бо треба докласти певних зусиль: спитати тих знайомих, хто в поточному році став студентом омріяного вами факультету, пошукати відомості на сайтах приймальних комісій, зателефонувати до приймальної комісії по закінченні вступної кампанії, шукати інші варіанти отримання інформації. Знання орієнтовного бала, на який ви маєте вийти у підсумку, є важливим для відповіді не тільки на питання, коли починати підготовку, але й зорієнтує, чи зможете ви самостійно підготуватися до здачі зовнішнього незалежного оцінювання або потрібен досвідчений репетитор ЗНО.

По-третє, попередні кроки мають відкрити вам перспективу підготовки і бажаного результату ЗНО. Незалежно від обраного способу підготовки, пам’ятайте, що головне – це систематична, наполеглива, копітка робота. З досвіду можу сказати, що починати готуватися одинадцятикласникам до ЗНО з української мови та літератури треба не пізніше вересня, щоб цей процес йшов без напруження і максимально результативно. В залежності від базових знань та бажаного результату – не менше 4 годин на тиждень. Це мінімум. Якщо базові знання не високі, є сенс починати у 10 класі на зимових канікулах. Продовжити у 11 класі, не збавляючи темпу, — гарантовано отримаєте прохідний бал у ЗНО!



ЖахливоПоганоНормальноДобреВідмінно