Програми ЗНО на 2021 рік (оновлені)Згідно вимог статті 45 Закону України «Про вищу освіту», оприлюднено нові програми ЗНО-2021. Перелік оновлених програм зовнішнього незалежного тестування 2021 року, що додаються: українська мова та література, математика, хімія, історія України, географія, біологія, фізика, англійська мова, німецька, французька та іспанська мови (російську — видалено).

Вищевказані програми ЗНО на 2021 рік затверджені Наказом Міністерства освіти і науки України № 696 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти». Розширено й перелік обов’язкових предметів.

Відмінною рисою змін у тестових завданнях ЗНО 2021 року є доповнення програми з іноземних мов (зокрема, англійської) новою вимогою щодо «аудіювання», тобто розуміння мови на слух. Згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти, завдання складаються з рівня В1 та В2.

Програми зовнішнього незалежного оцінювання

Заплановані МОН нововведення у ЗНО в 2021 році

Тестові завдання зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року МОН планує зробити диференціальними. Для учня це означає підвищений рівень складності тестів ЗНО з профільних напрямків. Наприклад, якщо абітурієнт вступає на філологічний факультет, тестове завдання з української мови і літератури буде складнішим. Таким чином, тренд ЗНО-2021 — різні рівні складності: простий та розширений (1 і 2).ЖахливоПоганоНормальноДобреВідмінно