Пробне ЗНО-2021: питання і відповіді (FAQ)Все про пробне ЗНО: що це таке і навіщо воно потрібне, період проведення, реєстрація і вартість.

Головне про ПЗНО 2021 року

Розглянемо основні питання і відповіді щодо проходження цієї форми підготовки до вступу у ВНЗ.

Навіщо потрібно проходити пробне ЗНО?

Пробне зовнішнє незалежне тестування проводиться з метою ознайомлення випускників з процедурою проведення їх оцінювання, змістом та структурою тестового зошита і порядком доступу до пункту проведення ЗНО та робочого місця абітурієнта. Участь в пробному ЗНО є складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Завдання, які отримують учасники пробного ЗНО, повністю відповідають програмам зовнішнього незалежного тестування та характеристикам і структурі робіт. Порядок проведення пробного оцінювання випускників (майбутніх абітурієнтів) наближений до процедури проведення основного ЗНО. Це і є відповідь на питання: «чи потрібно мені пробне ЗНО».

Які строки проведення пробного ЗНО-2021?

Реєстрація на пробне зовнішнє незалежне тестування починається 08.01.2021 і закінчується 31.01.2021 року. Зареєструватися для участі в пробному ЗНО можна на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Дата проведення пробного зовнішнього незалежного тестування з української мови та літератури — 16 березня 2021 року. Пробне ЗНО з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії та англійської, іспанської, німецької і французької мов відбудеться 23 березня 2021 року.

Реєстрація на ПЗНО-2021

Якщо вступник бажає взяти участь в перевірці своїх знань і пройти пробне ЗНО, у 2021 році слід обов’язково попередньо зареєструватись і створити «особистий кабінет» учасника. Після цього необхідно додатково виконати перелік дій, які наведені в інструкції ЦОЯО з участі в проходженні ПЗНО.

Важливо знати, що реєстрація в «особистому кабінеті» на пробне ЗНО не дає права складати основну сесію незалежного оцінювання. Крім того, результати ПЗНО не можуть використовуватися для конкурсного відбору і зарахування до вищих навчальних закладів. Таким чином, зовнішнє тестування є лише засобом психологічної й моральної підготовки одинадцятикласників до обстановки та умов проведення основної сесії незалежного оцінювання учнів.

Скільки коштує участь в пробному ЗНО?

Складання пробного зовнішнього незалежного оцінюванню є платним. Вартість проходження тесту з кожного предмету визначається відповідним регіональним центром оцінювання якості освіти. Наприклад, участь в ПЗНО у Київському регіональному центрі оцінювання якості освіти коштує від 143 до 160 гривень (вартість за 1 предмет). На практиці, пробне тестування у всіх українських регіональних ЦОЯО має різну ціну, однак велика різниця у вартості зустрічається рідко, тому розбіжності в ціні невеликі.

Минулого року на пробне ЗНО зареєструвалось понад 40 % випускників (близько 82 000 учасників).

Інструкція з реєстрації на пробне ЗНО

  • заповніть реєстраційну форму та створіть свій «особистий кабінет»
  • оберіть перелік предметів, з яких бажаєте пройти пробне тестування
  • роздрукуйте квитанцію та сплатіть за участь в пробному ЗНО-2021
  • отримайте запрошення-перепустку до ЦОЯО на проходження ПЗНО


ЖахливоПоганоНормальноДобреВідмінно