Питання і відповіді ЗНО 2021 року — FAQРозглянемо деякі питання випускників стосовно зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році.

Найчастіше абітурієнта цікавлять дати складання іспитів, перелік обов’язкових дисциплін і формула перерахунку балів, а також запитання щодо максимальної кількості заяв та детального порядку електронної реєстрації вступників. Після завершення тестів — чи пройшов я на бюджет або контракт.

Які строки реєстрації на ЗНО в 2021 році?

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 947, реєстрація одинадцятикласників для участі у ЗНО 2021 року починається з 3 лютого і триватиме до 24 березня. Змінити свої реєстраційні дані абітурієнт може до 24.03.21. Інструкція з реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання передбачає, що вступник повинен обов’язково ознайомитися з правилами прийому до ВНЗ. У цих правилах вказується перелік предметів, з яких необхідно скласти тести і надати результати ЗНО для зарахування до ВУЗу.

Коли будуть здавати перше ЗНО-2021?

Зовнішнє незалежне тестування одинадцятикласників розпочнеться 21.05.2021 та закінчиться 15.06.2021 року. Зміна термінів і строків ЗНО, в порівнянні з минулими роками, пов’язана з тим, що відтепер атестати випускникам будуть видавати вже після проходження зовнішнього оцінювання, а не до нього, як це було раніше. Таким чином, ЗНО вважається підсумкової державною атестацією випускників. Дати тестування та графік його проведення буде викладено на сайті та в нашій групі ВК.

Які обов’язкові предмети ЗНО 2021?

Зовнішнє незалежне оцінювання в 2021 році передбачає обов’язкове тестування усіх абітурієнтів з української мови і української літератури. Крім того, обов’язковим предметом ЗНО є також математика та історія України періоду ХХ — початку ХХІ століття і англійська мова, однак випускник може обрати в якості обов’язкового лише один з цих предметів (тобто, або англ. мову, або історію). При цьому слід мати на увазі, що зареєстровані учасники ЗНО мають право складати тести не більш як з чотирьох наук із Переліку навчальних предметів, з яких у 2021 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання.

Тестування з української мови та літератури і математики має 2 рівні складності: базовий та розширений.

Які ВНЗ найпопулярніші серед випускників?

За результатами минулорічної вступної кампанії, найбільша кількість поданих заяв від абітурієнтів надійшла до Національного університету «Львівська політехніка» та КНУ імені Тараса Шевченка. За ними йдуть: КНЕУ ім. В. Гетьмана, ХНУ імені В. Каразіна, КНТЕУ, ЛНУ ім. Івана Франка, КПНУ імені І. Огієнка, ЧНУ ім. Ю. Федьковича, Київський політехнічний інститут та Києво-Могилянська академія (рейтинг популярних ВУЗів України оновлюється). Однак, згідно статистики, більшість учнів обирають навчальний заклад, в першу чергу, за територіальною ознакою.

Які спеціальності обирають найчастіше?

Вступна кампанія минулого року демонструє наступну статистику: перші місця за популярністю серед абітурієнтів займають гуманітарні та суспільствознавчі напрямки. Топ-5 спеціальностей виглядають наступним чином — право, економіка, менеджмент, комп’ютерні науки та інформаційні технології. Також популярними спеціальностями серед вступників є філологія, середня освіта і психологія. Варто зазначити, що обрання майбутньої професії — один з найважливіших етапів у житті абітурієнта.

Як перерахувати 12 балів атестата в бал ЗНО?

При вступі до вищого навчального закладу здійснюється розрахунок конкурсного балу, в якому враховується середній бал атестату учня. Він розраховується за таблицею переведення середнього бала з 12-бальної шкали у 200-бальну. Бал атестата 2021 року розраховується як середнє арифметичне річних оцінок з предметів, виставлених у додатку до атестату, та оцінок, отриманих за ДПА.

Скільки заяв може подавати абітурієнт і які обмеження за кількістю спеціальностей?

Під час вступної кампанії в 2021 році введено наступне обмеження: абітурієнт має право подати не більше ніж 9 заявок зі своїми результатами зовнішнього незалежного тестування, а кількість обраних вступником спеціальностей не повинна перевищувати чотирьох. Слід звернути увагу, що мова йде про бюджетні місця та державне замовлення. Кількість заяв на вступ до ВНЗ на контракт не обмежена.

Як зареєструватися в електронному кабінеті?

Абітурієнти, які вступають до вищих навчальних закладів, можуть створити обліковий запис, починаючи з 29.06.2021. Реєстрація в електронному кабінеті закінчується 25.07.2021 о 18:00. Створення аккаунта відбувається згідно Інструкції, яка розміщена на сайті. Зареєстровані користувачі мають можливість завантажити документи про освіту безпосередньо до свого електронного кабінету.ЖахливоПоганоНормальноДобреВідмінно